Partneři v sezóně 2018:

 

 

 

Rychlé časy jezdců FULLINRACE ACADEMY potvrdily na Slovakia Ringu zlepšení, ale výsledkům bránila další smůla

14.05.2021

Druhá zastávka šampionátu TCR Eastern Europe nedaleko slovenské metropole se pro tým FULLINRACE ACADEMY nesla v duchu nervozity. Po technických problémech na Hungaroringu tým neustále pracoval na vozech, ale páteční jízdy ukázaly, že existuje riziko dalších obtíží. Bezesná noc na sobotu umožnila Petru Čížkovi a Carolu Wittkemu odstartovat do prvního závodu, který ale – stejně jako ten druhý – přinesl smíšené pocity.

Zatímco německý pilot se po startu z osmého místa posouval pořadím a nakonec obsadil skvělé třetí místo, mostecký závodník musel odstoupit. Jak v sobotu, tak i v neděli byla Petru Čížkovi souzena zkrátka jenom tři kola, v obou jízdách musel zajet do boxů. To Carol Wittke po pódiovém umístění svou rychlost na trati prodal i v neděli, kdy přidal čtvrté místo v cíli. "Mám obrovskou radost z výsledků Carola, bedna v prvním závodě byla jeho životním výsledkem a věřím, že tím to nekončí. Jako jeho kouč jsem nadmíru spokojen," říká Petr Fulín. Jak ale šéf stáje dodává, kladné emoce se mísí s těmi zápornými: "Absence Petra Čížka v obou jízdách je zdrcující, stejně jako Carol měl dobrou rychlost a vypadalo to, že by minimálně v neděli mohli spolu útočit na Top 5."

Když je řeč o nejlepší pětce, Carol Wittke se po povedeném víkendu na Slovakia Ringu drží na této pozici v průběžném hodnocení sezóny. Petr Čížek se po víkendu bez bodů propadl, ale o to víc bude bojovat za měsíc v Poznani, kde snad už oba vozy nebudou sužovat technické problémy. Polský víkend sezóny je v plánu v polovině června.

Foto k novince: Rychlé časy jezdců FULLINRACE ACADEMY potvrdily na Slovakia Ringu zlepšení, ale výsledkům bránila další smůla

TCR Eastern Europe – Slovakia Ring

Zpět na seznam novinek