Partneři v sezóně 2018:

 

 

 

FULLINRACE ACADEMY v Brně slaví premiérové vítězství v TCR Eastern Europe

08.09.2021

Závěrečný víkend regionálního šampionátu TCR Eastern Europe se u týmu Petra Fulína nesl v duchu překonaných očekávání, vítězství v obou jízdách a třetí místo v šampionátu jezdců pro Carola Wittkeho je skvělým finišem sezóny 2021.

Že tým hodlá na brněnském okruhu útočit na příčky nejvyšší, bylo jasné. Otázkou bylo, nakolik se podaří vozy poškozené z víkendu na Slovakia Ringu opravit a připravit na sezónní finále. "V první řadě – a to musím podtrhnout – patří obrovský dík našim mechanikům. Kluci měli před sebou těžkou práci dát dohromady otlučená auta a navzdory náročnosti takového úkolu se jim podařilo obě auta zprovoznit. Když jsme čekali na díly ze Španělska, tak nebylo nic jisté," popisuje nervozitu před startem víkendu Petr Fulín. S Carolem Wittkem a Petrem Čížkem se opět usilovně připravoval na kvalifikaci a dvojici závodů a tato příprava se projevila výborným výkonem v souboji o pole position, kdy oba jezdci obsadili první řadu na startovním roštu prvního závodu. "Takový výsledek je z říše snů," výstižně zhodnotil Fulda situaci po páteční kvalifikaci.
 
Start první jízdy sice jezdcům nevyšel, ale Wittke ukázal velký hlad po vítězství a nakonec se probojoval zpátky na první místo. Čížek se také dostal zpět před letošního šampiona Makeše a nakonec po dvouleté pauze stanul na stupních vítězů v tomto šampionátu. Stíhací jízda se povedla i ve druhém závodě, kdy se Carol Wittke senzačně ze šestého místa na roštu dostal do čela a stylově tak stvrdil zisk postu druhého vicemistra sezóny. Petr Čížek pak sezónu uzavřel šestým místem. "V kvalifikaci jsme zariskovali a nazuli dvakrát čerstvé gumy, což znamenalo, že pro druhý závod jsem neměl novou sadu a chyběla mi trochu rychlost. Na druhou stranu mi už o nic nešlo a během celého víkendu jsem chtěl hlavně Carolovi maximálně pomoci, což se povedlo," popisuje svůj výkon Petr Čížek. Mostecký závodník tak dal zapomenout na řadu smůly v letošní sezóně a už se těší na další: "Snad už nezažiju horší sezónu, ale beru to tak, že konec dobrý, všechno dobré. Je to sport!"

TCR Eastern Europe – Brno

Zpět na seznam novinek