Partneři v sezóně 2018:

 

 

 

FULLINRACE ACADEMY míří do čtvrté sezóny TCR Eastern Europe

08.04.2022

Šest víkendů od dubna do září se tým Petra Fulína bude stejně jako v uplynulých třech sezónách představovat v šampionátu TCR Eastern Europe. Ten opět nabízí početné pole účastníků i atraktivní okruhy v kalendáři.

"Zima byla dlouhá a očekávání veliká. To je vždycky nepříjemná kombinace, a tak jsem rád, že čekání je u konce a konečně budeme závodit," říká před startem sezóny na Hungaroringu Petr Fulín. Jeho stáj v rámci příprav na nový ročník série cestovních vozů absolvovala test na Slovakia Ringu a generálka na rok 2022 dopadla na výbornou. "Auta fungují a všechno je tak, jak má být. Uvidíme, co předvedou kluci za volanty, věřím, že mají z loňska na čem stavět," dodává Fulda.

Mostecký jezdec Petr Čížek se loni zbavil smůly až v závěrečném podniku v Brně, tentokrát však věří, že nejen finále bude lepší: "Horší jak loni to být nemůže, ale testy byly nádherné a nemůžu se dočkat. Jsem zvědavý na soupeře, myslím, že minimálně pět, osm kluků je velmi vyrovnaných. Kalendář je skvělý, Red Bull Ring bude super, ale i tratě ze staré školy jako Grobnik a Poznaň mají své kouzlo. No a samozřejmě se těším na závěr sezóny, trať v Mostu leží pár kilometrů od mého domova a věřím, že tam bude tradičně skvělá atmosféra."

Čížek i loni třetí muž klasifikace Carol Wittke se pak pokusí společnými silami zabojovat i o umístění mezi týmy, kde FULLINRACE ACADEMY loni brala vítězství. "Za sebe můžu říct, že se pokusím ze sebe vydat maximum a doufám, že budeme moci ve všech víkendech bojovat znovu o stupně vítězů. Důležité je bojovat a na konci roku uvidíme, jak na tom budeme," zní od německého jezdce.

Sezóna začíná druhý dubnový víkend na Hungaroringu, závodní formát znovu počítá s jedním měřeným tréninkem, kvalifikací a dvěma závody. Ty maďarské se jedou v sobotu v 16:00 a v neděli v 10:40.

Foto k novince: FULLINRACE ACADEMY míří do čtvrté sezóny TCR Eastern Europe

Zpět na seznam novinek