Partneři v sezóně 2018:

 

 

 

Severní smyčka = radost Petra Fulína před dalším víkendem ETCC

24.05.2017

Třetí víkend Evropského poháru cestovních vozů hostí okruh Nürburgring v Německu. Stejně jako loni závodníci vyrazí na 26kilometrovou trať, která kromě standardní části obsahuje také legendární Severní smyčku. Po bodově chudším víkendu v Maďarsku čeká na Petra Fulína těžký úkol.

"Jet na Severní smyčce je pro jezdce svátkem a na to se moc těším. Přál bych si, abychom zvrátili situaci v tabulce, ale bez ohledu na výsledek bude víkend pro mě pozitivní, protože jet tady je opravdový nářez," sdílí své nadšení český závodník. Ačkoliv se Fuldovi podařilo udržet druhou příčku v tabulce, ví, že další ztrátu na čelo si nemůže dovolit: "Minulý víkend byl pro nás lekcí a já věřím, že už jsme si ji vybrali a nebude se opakovat. Rozložení sil není takové, jako bychom si představovali, ale během víkendu to snad zlomíme. Klíčem bude trefit ideální nastavení."

Hledání ideálního setupu bude přitom na Nürburgringu složitou záležitostí. "Trefit se v nastavení na rozbitou okresku bude těžké, navíc v Portugalsku nás čeká závod v ulicích Vila Realu, a tak nejbližší standardní tratí je až belgický Zolder. Do té doby musíme hledat a bojovat," říká před odjezdem do pohoří Eifel Petr Fulín. Závody se tentokrát jedou v sobotu, Fuldovy výkony můžete sledovat prostřednictvím časomíry, sestřih ze závodů odvysílá v sobotu ve 20:00 Eurosport 2.

 

Průběžné pořadí šampionátu ETCC:

1. Christjohannes Schreiber (SUI) Honda Civic 40 bodů

2. PETR FULÍN (CZE) SEAT Leon Cup Racer 25 b.

3. Norbert Nagy (HUN) SEAT Leon Cup Racer 22 b.

4. Peter Rikli (SUI) Honda Civic 21 b.

5. Igor Stefanovski (MKD) SEAT Leon Cup Racer 15 b.

6. Zsolt David Szabo (HUN) SEAT Leon Cup Racer 13 b.

7. Alexandr Artemyev (KAZ) SEAT Leon Cup Racer 11 b.

8. Andreas Pfister (GER) SEAT Leon Cup Racer 7 b.

9. Mladen Lalušić (SRB) SEAT Leon Cup Racer 6 b.

10. Plamen Kralev (BUL) Audi RS3 LMS 3 b.

Foto k novince: Severní smyčka = radost Petra Fulína před dalším víkendem ETCC

Zpět na seznam novinek