Partneři v sezóně 2018:

 

 

 

Petr Fulín prověřil před sezónou techniku i soupeře

29.03.2018

Konec března je pro Petra Fulína a jeho tým ve znamení předsezónního testování nové techniky. Ideální příležitost prověřit konkurenceschopnost před blížícími se závodními víkendy nabídl oficiální test seriálu ADAC TCR Germany na okruhu Oschesleben během posledního týdnu před Velikonocemi.

Výběr akce, kde doladit nastavení nového závodního vozu CUPRA TCR, byl poměrně snadný. Právě na tomto německém okruhu zahájí Petr za necelé tři týdny sezónu úvodním podnikem ADAC TCR Germany.

Je to pořád stejné. Zimní pauza je nekonečná, těšíte se, jste netrpělivý, připravujete vše na maximum, občas pochybujete o své formě a obvykle jste z prvního měření sil lehce nervózní. Letos to bylo ještě trochu umocněné tím, že nás čekají nové šampionáty, nové tratě, nové pneumatiky a zejména pak nová konkurence,“ shrnul Petr Fulín o očekávání, s jakými tým přijel na okruh v Oscherslebenu.

I přesto, že během dvoudenního testu nepanovaly ideální podmínky a kdy se teplota stěží přehoupla přes 10°C, prověřil Petr závodní vůz CUPRA TCR během více jak 500 najetých kilometrů a přinesl týmu svých mechaniků množství dat. „Oficiální testy jsme zvládli více jak se ctí. I přes fakt, že relativně hodně týmů vyrazilo na test bez BoP a my měli v autě závaží dle regulí 2017, dařilo se nám držet se vpředu v každé z testovacích jízd,“ okomentoval Fulín průběh seznamování s novým vozem CUPRA TCR.

 V celkem šesti testovacích jízdách úřadující šampión seriálu FIA ETCC ukázal, že s ním německá konkurence musí počítat. Pravidelně zajížděné časy pod 1.33 min v konkurenci více jak 20 špičkových pilotů seriálu ADAC TCR Germany vynesly Petra mezi nejrychlejší jezdce testování a nenechaly tak nikoho na pochybách, že se svým vozem CUPRA TCR nebude během prvního podniku seriálu jen do počtu. Kromě předposledního stintu, kdy Petr poškodil chladič a musel vůz předčasně odstavit do boxu, se Fulín vždy umístil mezi čtyřmi nejrychlejšími jezdci. V poslední jízdě s časem 1.32.117 dokonce Petr zaznamenal třetí nejlepší čas celého startovního pole v průběhu celého dvoudenního testu. „Musím poděkovat celému týmu, který pod vedením Jara Krajčího předvedl skutečný koncert. Od čtvrtka připravovali auto v dílně, se spánkovým deficitem budou zápasit ještě do víkendu,“ dodal Fulín na závěr.   

Výsledky testování naleznete v galerii pod článkem.

Test ADAC TCR Germany

Zpět na seznam novinek