Partneři v sezóně 2018:

 

 

 

Petr Fulín míří do sezóny 2019 v nové roli – jako kouč a jako jezdec

26.04.2019

Český závodník Petr Fulín po loňském ročníku, kdy okusil řadu sérií s technikou TCR, míří do nové sezóny především v roli kouče. Plán sezóny počítá s pěti závodními víkendy, během nichž se Fulda sám i čtyřikrát posadí za volant...

Víkendy, které Fulda absolvuje, jsou poskládány do kalendáře nově vzniklé série TCR Eastern Europe, která odstartuje poslední dubnový víkend na Hungaroringu. Petr Fulín zde bude koučovat Petra Čížka a Carola Wittkeho, s druhým jmenovaným pak čtyřikrát absolvuje vytrvalostní závod v rámci ESET V4 Cupu, který se od května do září s TCR Eastern Europe bude potkávat na stejných tratích. "Koupili jsme moji loňskou CUPRU, se kterou pojede Petr Čížek celou sezónu. K němu se přidá Carol Wittke, který má pro změnu mé ex-auto z roku 2017. Sešla se mi v dílně tedy moje poslední dvě auta, která připravujeme na Hungaroring, kde kluci pojedou společně se světovým pohárem a TCR Europe," říká o složení týmu Petr Fulín.

Během zastávky na Hungaroringu se v paddocku sejde řada vozů specifikace TCR a právě jezdci "východoevropské" série se přímo na trati potkají s evropskou špičkou. Při společném harmonogramu spolu s WTCR pak vyvstává otázka, zda-li Petra Fulína nemrzí, že letos nenaváže na loňské páté místo při startu na divokou kartu ve světovém poháru: "Jako privátní tým prostě nemáme šanci. Nejde jen o data a nastavení, v loňském roce jsme s odstupem času zjistili, že i mapa motoru se může často lišit. Bojovat pak v poli, kde se počítá každá setina, je za dané situace zbytečné mrhání energií a penězi."

Kromě úlohy kouče v novém šampionátu se Fulda vrátí "na místo činu", tedy do série ESET V4 Cup, kde v poli TCR loni vybojoval několik pódiových umístění. "Na spolupráci s Carolem se těším, loni to bylo fajn. Scéna TCR ale posiluje i v rámci této série, a tak to bude výzva. Na další svezení se ale moc těším," líčí Petr Fulín, který během zimní pauzy ladil spolu s Petrem Čížkem formu ve virtuálních závodech. Plán na úvod sezóny na Hungaroringu je tedy jasný – ukázat rychlost i v reálu!


Harmonogram závodního víkendu na Hungaroringu:


sobota 27. dubna

10:30 trénink 1

13:45 trénink 2

16:00 kvalifikace

 

neděle 28. dubna

11:25 závod 1

14:30 závod 2

Zpět na seznam novinek