Partneři v sezóně 2018:

 

 

 

FULLINRACE ACADEMY míří do druhého víkendu sezóny

16.05.2019

Stáj Petra Fulína míří na rakouský Red Bull Ring, v rámci série TCR Eastern Europe se dvojice jezdců Petr Čížek a Carol Wittke pokusí navázat na debutové vystoupení v Maďarsku, "Fulda" se pak sám posadí za volant v rámci série ESET V4 Cup.

Trať ve Štýrsku je tradičním závodištěm, však se zde jezdí od konce 60. let. Ve svém moderním hávu platí Red Bull Ring za moderní a rychlou trať a v konkurenci dvanácti vozů se oba piloti týmu FULLINRACE ACADEMY pokusí navázet na solidní debut před třemi týdny. "Narozdíl od prvního víkendu pojede v Rakousku pouze TCR Eastern Europe, takže si myslím, že to pro nás bude komornější a čitelnější," říká šéf týmu Petr Fulín. "Je to pro nás stále o učení, Petr Čížek už na Red Bull Ringu jel, takže by to mohlo být teoreticky snazší, ale stále to pro něj bude teprve druhý víkend s novým vozem, Carol si na druhou stranu zvyká na náš servis a na to, že setup je jiný, než jaký míval. Teď alespoň budu sám za volantem v trénincích, takže budeme mít k dispozici referenční kolo, a tak můžeme na nastavení pracovat společně," dodává Fulda.

Pro něj je Red Bull Ring také prvním závodním vystoupením v sezóně, když se bude v hodinovém závodě Endurance v sérii ESET V4 Cup střídat za volantem s Carolem Wittkem. "Těším se, i když nás asi čeká počasí, které květnu úplně neodpovídá. Jsem ale hodně naladěn, a tak se už nemůžu dočkat. Na druhou stranu, práce na nastavení a starosti o tým – jakkoliv to bylo vždycky stresující – mě začaly hodně bavit, a tak snad ani své vlastní svezení neřeším, byť vím, že jakmile sednu za volant v závodě, na tohle všechno zapomenu," říká Fulda s úsměvem. Na otázku ohledně ambicí má pak jasnou odpověď: "Konkurenci neřeším, chci, abychom závody odjeli v klidu a užili si je, pokud by se podařilo zopakovat pódium, které ve druhém závodě v Maďarsku vybojoval Petr, budeme velmi rádi."

 

Harmonogram závodního víkendu na Red Bull Ringu:

pátek 17. května

08:30 1. test

10:30 2. test

sobota 18. května

09:30 kvalifikace TCR

11:30 kvalifikace ESET Endurance

13:20 1. závod TCR

17:50 závod ESET Endurance

neděle 19. května

16:25 2. závod TCR

Foto k novince: FULLINRACE ACADEMY míří do druhého víkendu sezóny

Zpět na seznam novinek