Partneři v sezóně 2018:

 

 

 

Tým FULLINRACE ACADEMY odjíždí z Polska spokojen

01.07.2022

Okruh Tor Poznaň uzavřel první polovinu sezóny TCR Eastern Europe a ačkoliv tým Petra Fulína při neúčasti Carola Wittkeho závodil v poloviční sestavě, odjíždí spokojen s umístěním. Petr Čížek obsadil třetí a čtvrté místo a je na dostřel třetímu místu v tabulce.

V kvalifikaci mostecký pilot obsadil druhé místo a po dlouhé době startoval z první řady. "Oproti minulému roku jsem zrychlil o sekundu a půl, takže jsem maximálně spokojen. V prvním závodě mi sice jedno místo uteklo, ale alespoň jsem byl na stupních vítězů," hodnotí úvod víkendu Petr Čížek. Ve druhém závodě ho po startu potkala smůla, když uklouznul na nečistotách, které na trati nechal jeden ze soupeřů. I tak se ale posunul vzhůru pořadím: "Petr Semerád vyjel trochu ven a jak se vracel na trať, tak do míst, kde jsem začínal brzdit, vytáhnul špínu. Kdybych si dal větší pozor, tak bych nebyl delší na brzdách a neztratil jedno místo, ale jsem rád, že to dopadlo alespoň takto. V závodě jsem dostal dvě rány, ale naštěstí obě byly na ráfek kola, takže auto je celé a odvezli jsme pěkné body."

Po třetím a čtvrtém místě v poznaňských jízdách je nyní Čížek na čtvrtém místě tabulky a na Top 3 mu chybí šest bodů. Podobně je na tom i celý tým, FULLINRACE ACADEMY ztrácí na pódiové umístění osm bodů. "V Poznani to navzdory omezené výpravě byla dobrá reprezentace našeho týmu, Petr jel moc hezky a jsem rád za body," řekl k výsledkům šéf stáje Petr Fulín. Další závody TCR Eastern Europe hostí až za měsíc okruh Grobnik nedaleko Rijeky a jak říká Petr Čížek, plány jsou do té doby jasné: "Dětem končí škola, tak si uděláme prázdniny a budu s rodinou. Jak ale bude čas, tak alespoň virtuálně budu trénovat na Chorvatsko."

TCR Eastern Europe – Poznaň

Zpět na seznam novinek