Partneři v sezóně 2018:

 

 

 

TCREE v Grobniku: Čtvrté místo v závodě, třetí místo v tabulce

28.07.2022

Stejně jako v případě polské zastávky šampionátu TCR Eastern Europe i do chorvatské Rijeky mířil tým FULLINRACE ACADEMY v omezeném počtu. Petr Čížek postrádal svého kolegu Carola Wittkeho, přesto se mu podařilo splnit si v Grobniku cíl pro víkend.

Na čtyřkilometrovém okruhu se tentokrát sešlo jedenáct vozů, kromě Carola Wittkeho chyběl třeba Milenko Vukovič. "Škoda, že Carol nejel s námi, tempo jsme měli dobré a určitě by také bojoval o minimálně Top 5. Chyběl ale i Vukovič, na kterého jsem měl spadeno," nastínil Petr Čížek své plány pro víkend. Ten nezačal nejlépe, v kvalifikaci se na jeho voze CUPRA Leon Competition TCR uvolnilo ložisko a měl štěstí, že vůbec dojel: "Už v tréninku se mi uvolnil splitter, v kvalifikaci to bylo ložisko, už jsem si říkal, že v Grobniku prostě musíme mít vždycky smůlu." I když pohled na součet nejlepších sektorových časů Petrovi dával naději na první řadu, realita ukazovala šesté místo a pro první závod tudíž řadu třetí.

V závodě se nicméně mosteckému jezdci dařilo, několik soupeřů překonal a čtvrtou příčkou vyjel potřebné body do šampionátu. "Potřeboval jsem porazit Vukoviče a Václava Janíka, abych si vyjel náskok na třetím místě tabulky a to se mi povedlo. Nechtěl jsem riskovat poškození pneumatik, bylo hrozné horko a v jednu chvíli jsem trochu zpomalil, abych nejel v horkém vzduchu za soupeřem před sebou. Pak už jsem jel ve stejném odstupu a myslím, že rychlostně jsme na tom byli podobně. Na pódium to nestačilo, ale v tabulce jsme si polepšili," hodnotil Čížek svůj víkend. Teoreticky mohl absentujícímu švýcarskému soupeři poodskočit ještě víc, ale nedělní program v Grobniku byl po tragickém úmrtí traťového maršála zrušen. "Incident jsme viděli takříkajíc v přímém přenosu a byla to obrovská smůla a velké neštěstí. Závody pochopitelně šly stranou, snad to příště bude bezpečnější," dodal Čížek.

Zda-li i v roce 2023 bude Grobnik součástí kalendáře, nevíme, termíny nejbližších závodů ale známy jsou. Do konce sezóny je na programu ještě Slovakia Ring a Autodrom Most. "Most je moje domácí trať a Slovakia Ring bych označil jako hned druhou nejoblíbenější. S týmem tam máme natestováno a díky problémům v kvalifikaci budeme mít i menší kompenzační závaží, tak doufám, že se podaří vyjet co nejlepší výsledek," uzavřel své hodnocení Petr Čížek. Spolu s týmem Petra Fulína se za měsíc představí v Orechové Potoni nedaleko Bratislavy.

TCR Eastern Europe – Grobnik

Zpět na seznam novinek