Partneři v sezóně 2018:

 

 

 

TCREE v Oscherslebenu – tak trochu jiný výlet do Magdeburku

13.04.2023

Tým FULLINRACE ACADEMY rozjel svou letošní sezónu bez tlaku a očekávání, Petr Fulín i Carol Wittke si na Oscherslebenu dokonale splnili svůj cíl, tedy odjet s čistou hlavou oba závody a královsky se pobavit.

Petr Fulín po losu se synem absolvoval zahajovací podnik nové sezóny TCR Eastern Europe a po volnějším pátku začal v sobotu čelit konkurenci pravidelných účastníků šampionátu. Navzdory technickým problémům totiž vybojoval senzační pole position pro první nedělní závod: "První dva pokusy nevyšly podle představ. Auto bylo nevyvážené a těžko předvídatelné. Fixační miska předního tlumiče totiž kvůli špatně zvolené délce pružiny nevydržela náraz do obrubníku a devadesát procent kvalifikačních kol jsem jel bez pravého předního tlumiče. Kluci mě chtěli z tratě stáhnout, protože se báli kolize. Nikdo z týmu nepředpokládal, že auto zaznamená slušné kolo, a o to větší to bylo překvapení, když jsem v posledním možném kole vybojoval první místo v kvalifikaci. Musím moc poděkovat všem členům týmu a děkuji také za profesionální servis Öhlinsu. Slibuji, že příště budu volit správné pružiny," říká s úsměvem Petr Fulín. Jeho start do první nedělní jízdy nevyšel podle představ, a tak se brzy ocitnul za Maťo Homolou a Adamem Koutem. Zatímco Kouta stihnul do konce závodu ještě předjet, Homola si vyjel dostatečný náskok. "Nechtěl jsem během tréninků trápit spojku, a tak jsem vypustil trénink startů. Byla to chyba a na obou startech jsem byl po zásluze potrestán. Ale upřímně, úroveň nejen Adama a Maťa je vysoká a je vidět skvělá koncepční práce Josefa Křenka, který rok od roku zvedá laťku šampionátu. Nechci znít lhostejně k výsledkům, ale víc mě bavily souboje a závodění, než přemýšlení nad body. S juniorem máme plán, že každý odjedeme půlku sezóny, takže si to chci pokaždé maximálně užít."

Zatímco pro Fuldu byl víkend v Oscherslebenu příjemným odreagováním od každodenní práce, Carol se vrátil na závodní trať poprvé od loňského června. "S Carolem jsme pracovali na rozjezdu do sezóny, jeho pauza byla dlouhá a ne zrovna štěstím zalitá, takže smekám, jak to zvládnul, a už během víkendu bylo vidět zlepšení. Carol je zpátky a máme z toho velkou radost," hodnotí Petr Fulín výkon německého pilota, který ve druhé jízdě už zasáhnul do pořadí v Top 10. Příští závodní víkend hostí na sklonku dubna Hungaroring, závodit by tentokrát měl Petr Fulín junior.

"První víkend jsem si opravdu moc užil, nejenom za volantem, ale i po stránce atmosféry v týmu. Bylo to jak za starých časů, kdy všichni táhli za jeden provaz a večerní piva byla moc fajn. Všem bych chtěl ještě jednou vzkázat: 'Děkuji, byli jste skvělí!'," dodává Petr Fulín.

TCR Eastern Europe – Oschersleben

Zpět na seznam novinek